Konsultacja psychologiczna

Psycholog dzięki rozmowie terapeutycznej może pomóc choremu w odczytaniu jego własnych potrzeb, emocji, problemów, które często są dla niego ukryte lub niejasne. Naczelną funkcją takiej rozmowy jest wsparcie emocjonalne chorego i rozpoznanie jego dolegliwości, bez względu na to czy jest to konkretny problem, czy długofalowa dolegliwość. Konsultacją psychologiczną określane jest też pierwsze spotkanie z psychologiem. 

Konsultacja będzie odpowiednim wyborem w sytuacji, gdy nie wiesz, jakiego wsparcia potrzebujesz. Sprawdzi się także jeśli szukasz jednorazowego wsparcia, rozmowy i pochylenia nad konkretnym problemem. Równie dobrze, może być to wstęp do leczenia. Jeśli konsultacje z pacjentem przeprowadza psychoterapeuta, może on także prowadzić dalszą terapię. Jest to ważne, gdyż nasze zdrowie psychiczne, tak jak każda konkretna dolegliwość wymaga wsparcia specjalisty. 

Nie ma jasnej reguły kto i kiedy powinien skorzystać z konsultacji psychologicznej. Zawsze, gdy odczuwasz zaburzenia lękowe, nadmierny stres, problemy ze snem i swoimi emocjami, zaburzenia w komunikacji społecznej, bóle somatyczne, czy wypalenie i brak motywacji na co dzień — jest to wystarczający powód, by sięgnąć po pomoc specjalisty. 

Umów się na konsultację i już dziś zadbaj o swoje zdrowie.

Kontakt

Możesz również napisać do mnie poprzez formularz kontaktowy

Wizytę można umówić również online poprzez stronę www.znanylekarz.pl

Liliana Zalewska - ZnanyLekarz.pl